Na jednu permanentku bude letos v zimě možné lyžovat v 19 tuzemských lyžařských areálech, mimo jiné ve Špindlerově Mlýně, SkiResortu Černá hora - Pec či na Klínovci. Počítá s tím projekt společného celosezonního skipasu Czech Skipass. Jeho cena bude pro dospělého 11 000 korun. Na internetových stránkách to uvedla Asociace horských středisek České republiky (AHS).

Skipass bude platit celou sezonu 2014/15 na denní i večerní lyžování v 19 lyžařských střediscích, mimo večerního lyžování ve Skiareálu Špindlerův Mlýn. Lyžaři budou mít k dispozici celkem 156 kilometrů sjezdových tratí, 26 lanovek a 118 vleků, aniž by museli do pokladen jednotlivých areálů.

Junioři ve věku 12 až 18 let a senioři za skipas zaplatí 9000 korun a děti 8000 korun. Stránky projektu uvádějí, že pro malé děti do šesti let Czech Skipass není definován - platí pro ně tedy vždy tarifní podmínky příslušného skiareálu. K vystavení skipassu je nutná fotografie, v prodeji je od 1. listopadu.

Jednotlivé areály nabízejí sezonní jízdné levnější, například permanentka pro dospělého ve Špindlerově Mlýně stojí 9500 korun a na Klínovci 8500 korun, uvádějí na svých webech provozovatelé středisek.

Jednotná jízdenka pro 19 areálů ale poskytuje širší nabídku. "Lyžařům nabízí možnost lyžovat na jednu permanentku bez omezení v různých místech ČR a díky komplexnosti nabídky šetřit jejich peníze a dát jim příležitost po zakoupení jednoho produktu lyžovat na mnoha různých sjezdovkách," uvádí AHS.

V letošním roce jde o pilotní ročník projektu. "Chce našim klientům ukázat, že nejen v Alpách, ale i v ČR je možno vytvořit společnou jízdenku, která bude platit na velkém území. Skipas lze využít v mnoha skiareálech, které jsou tvořeny různými podnikatelskými subjekty a působí v různých pohořích naší republiky. Ukazuje tím otevřený a moderní přístup provozovatelů lyžařských středisek k veřejnosti a dává zákazníkům možnost poznat, že máme v České republice moderně vybavené skiareály," uvedla na webu asociace.

Czech Skipass platí dále v areálech Malá Úpa, Dolní Dvůr, Skiaréně Jizerky, na Lipně, Špičáku, a také v lyžařských resortech Kouty, Dolní Morava, Deštné, Kohútka a Monínec.

Asociace horských středisek byla založena loni v říjnu.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist