Svítící led houpačka v Bostonu
Foto: http://www.urdesignmag.com/
Designéři Höweler + Yoon Architecture studia si znovu hráli se světlem. V Bostonu vytvořili dočasný park, který se skládá z dvaceti svítících houpaček. Ty navíc při pohybu mění barvu - od měkkého bílého světla až po purpurové.

Houpání si nemusejí užívat jen děti, netradiční atrakci mají nyní k dispozici obyvatelé amerického Bostonu. Na prostranství mezi domy na městském jižním nábřeží nedaleko Boston Convention & Exhibition Center vznikl speciální Swing Time park.

Dvacet kroužků z polypropylenu zavěšených na konstrukci slouží jako sedátko i houpačka v jednom. Navíc je v nich LED osvětlení, které vydává příjemné, měkké světlo. Tedy pokud je houpačka v klidu. Čím víc se pohybuje, tím více mění barvu od modré až k purpurové.

LED osvětlení v houpačce je řízeno vlastním mikroprocesorem. Vnitřní akcelerometr měří rychlost, čím je vyšší, tím častěji regulátor dostane pokyn ke změně barvy.

Svítící hřiště designérů Höweler + Yoon Architecture je výsledkem spojení technologie a místní komunity, která tak má až do 31. října netradiční místo k setkávání.