Nebýt železnice, možná dnes Denver na mapě USA ani nenajdeme. Byly to právě vlaky, které z města u paty Skalistých hor udělaly metropoli amerického Středozápadu.
Vlaky a těžký průmysl, jenž se tam rozvinul díky bohatým rudným dolům... Ve slavných dobách dvacátých let minulého století projíždělo nádražím hlavního města Colorada dokonce přes osmdesát vlakových souprav denně. Z Denveru vyvážely produkty místních továren a zpět přijížděly s novými pracovními silami i s celými rodinami.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











