Nebýt železnice, možná dnes Denver na mapě USA ani nenajdeme. Byly to právě vlaky, které z města u paty Skalistých hor udělaly metropoli amerického Středozápadu.

Vlaky a těžký průmysl, jenž se tam rozvinul díky bohatým rudným dolům... Ve slavných dobách dvacátých let minulého století projíždělo nádražím hlavního města Colorada dokonce přes osmdesát vlakových souprav denně. Z Denveru vyvážely produkty místních továren a zpět přijížděly s novými pracovními silami i s celými rodinami.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se