Vydat se dnes pěšky přes největší pražské náměstí představuje zkoušku fyzické odolnosti. Když se člověk na Karlově náměstí vyhne všem sloupům s dopravními značkami a semafory, narazí v lepším případě na zábradlí, v horším případě spadne z úzkého chodníku pod kola tramvaje. Na přívětivosti tohoto místa nepřidají ani přetékající odpadkové koše a stánky polepené reklamami.

To by se teď mělo změnit. Minulý týden pražští radní schválili Manuál tvorby veřejných prostranství - jakousi urbanistickou kuchařku, jak zlepšit život v Praze. Architekti z Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy na ní pracovali přes rok.

Vůbec poprvé tak vznikl manuál, který pražským čtvrtím přesně radí, jak ulice zastínit stromořadími, kam správně umístit lavičky, aby si na ně lidé chtěli sednout, co provést se všudypřítomnými červenobílými zábradlími nebo proč není dobré používat nadchody.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.