Americký golfista Tiger Woods neprošel při svém návratu na PGA Tour po operaci zad a tříměsíční pauze na turnaji Quicken Loans National v Bethesdě cutem. Bývalý první hráč světa měl po dvou kolech skóre plus sedm a za postupem do víkendových kol zaostal o čtyři rány.

V prvním kole zahrál Woods na těžkém hřišti Congressional Country Club 74 ran a v pátek se ještě o ránu zhoršil. Ve druhém kole se mu nepovedla především jedenáctá až čtrnáctá jamka, na kterých zahrál čtyři bogey v řadě a přišel o naději.

"Skončil jsem čtyři rány od cutu, to je hodně. Ale na druhou stranu jsem spokojený. Fyzicky jsem neměl problém a míče létaly daleko jako už dlouho ne. Potřeboval jsem si zahrát turnaj, abych zjistil, jak na tom opravdu jsem," řekl Woods.

Na PGA Tour neprošel jako profesionál cutem teprve podesáté z 299 startů. V letech 1997 až 2005 prošel do finálových kol na rekordních 142 turnajích po sobě.

V Bethesdě mu viditelně chyběl cit při krátké hře a patování. "Udělal jsem hodně jednoduchých hloupých chyb, někdy to bylo špatné rozhodnutí, ale to jsou věci, na kterých se dá zapracovat, aby to příště bylo o mnoho lepší," řekl osmatřicetiletý golfista.

Na zlepšení má Woods necelý měsíc. Jeho dalším turnajem bude British Open v Hoylake v Liverpoolu, kde v roce 2006 zvítězil.

Woods operací vyřešil dlouhodobé problémy se skřípnutým nervem. Naposledy hrál na začátku března v Doralu, kde s bolestmi obsadil 25. místo. Vynucená pauza jej stála i vedení ve světovém žebříčku, momentálně figuruje na pátém místě.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist