Kontrola Státní zemědělské a potravinářské inspekce potvrdila, že falšovaného a nekvalitního medu v obchodech přibývá. Loni neprošlo testy 50 procent vzorků, letos jich bylo ještě o deset procent víc. Inspektoři už proto ohlásili, že při udělování pokut přitvrdí.

Český svaz včelařů, který má zhruba 46 tisíc členů, sankce udělovat nemůže. Vladimír Lněnička z vedení svazu si navíc myslí, že kvalitního medu je v Česku dost. Místo do obchodů by ale pro něj měli zákazníci chodit ke včelařům.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se