Diamantové korunky pro vítězky soutěží krásy Miss Universe, Miss USA a Miss Teen USA bude v následujících 10 letech vyrábět česká firma Diamonds International Corporation (DIC). Ve stejném období bude také hlavním partnerem společnosti pořádající tato klání, Miss Universe Organization, kterou vlastní americký podnikatel Donald Trump.

“Donald Trump je charismatický člověk. Přečetl jsem všechny jeho knihy a přál jsem si jej alespoň jednou potkat,” reagoval na úspěšný kontrakt prezident DIC Luboš Říha.

Trump a Říha se na spolupráci dohodli v průběhu příprav letošní soutěže Miss USA. DIC je podle jejích zástupců teprve druhou firmou v dvaašedesátileté historii Miss Universe, se kterou byla podepsána smlouva na 10 let.

Společnost Diamonds International Corporation byla založena v roce 2005 a zaměřuje se na prodej investičních diamantů a diamantových šperků. Působí ve střední Evropě, proniká ale i na trhy v Rusku, Číně či ve Vietnamu.

V roce 2012 firma při obchodu s diamanty utržila miliardu korun.

Korunka české miss z Jablonecka

Letošní vítězka české soutěže krásy byla korunována šperkem společnosti Šenýr Bijoux, kterou navrhla designérka Olga Kopalová.

Korunka váží 300 gramů, je vytvořena z českých broušených křišťálů firem Preciosa a Skleněné kameny, které rovněž působí na Jablonecku.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist