Až v sobotu Pražský orloj na Staroměstském náměstí odbije sedmou hodinu večer, dveře sedmdesáti muzeí, galerií, zahrad či letišť v hlavním městě se – ten den už podruhé – otevřou. Během následujících šesti hodin představí návštěvníkům zdarma nejen tradiční expozice, ale pozvou je i na koncerty, divadla, workshopy...
"Loni nás v tuto dobu překvapily povodně, takže jsme muzejní noc posunuli na září. Teď se vracíme ke starému termínu," poznamenal ředitel Národního muzea Michal Lukeš s tím, že i přes tuto nepřízeň počasí navštívilo pražské objekty na 150 tisíc lidí. Podobné zástupy organizátoři očekávají i tentokrát.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












