Až v sobotu Pražský orloj na Staroměstském náměstí odbije sedmou hodinu večer, dveře sedmdesáti muzeí, galerií, zahrad či letišť v hlavním městě se – ten den už podruhé – otevřou. Během následujících šesti hodin představí návštěvníkům zdarma nejen tradiční expozice, ale pozvou je i na koncerty, divadla, workshopy...

"Loni nás v tuto dobu překvapily povodně, takže jsme muzejní noc posunuli na září. Teď se vracíme ke starému termínu," poznamenal ředitel Národního muzea Michal Lukeš s tím, že i přes tuto nepřízeň počasí navštívilo pražské objekty na 150 tisíc lidí. Podobné zástupy organizátoři očekávají i tentokrát.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se