Čtvrtek 31. října 2013

V Praze má premiéru režijní debut Josefa Abrháma mladšího, dokumentární film Hoteliér. Mezi diváky je i moderátorka Daniela Drtinová. Když snímek o marné snaze vzkřísit Pavla Landovského ze stařecké letargie a deprese skončí, najde Drtinová v mobilu zprávu, že jedenašedesát jejích kolegů, redaktorů zpravodajství, poslalo generálnímu řediteli České televize dopis, v němž odmítají, že by byli vystaveni politickým tlakům.

Byla to přímá reakce na podnět, v němž si Drtinová a dvaadvacet jiných redaktorů stěžovalo u Rady ČT právě na ovlivňování a cenzuru zpravodajství.

Jinými slovy, ta esemeska ji informovala o tom, že jednašedesát jejích kolegů a kolegyň se tak či onak postavilo proti ní. Záhy se dozvěděla i jejich jména, protože vedení televize seznam signatářů zveřejnilo - zřejmě bez jejich vědomí. Krátce nato sice tisková mluvčí ČT obeslala média s omluvou a žádostí, aby jména podepsaných nebyla zmiňována, ale jeden se neubránil dojmu, že tu šlo o záměr.

Dát najevo, na čí straně stojí většina. Jednašedesát veřejně známých spokojených jmen je víc než třiadvacet z valné většiny anonymních kritiků - z obavy před postihem se ke stížnosti přihlásili veřejně jen Daniela Drtinová a Adam Komers, zbytek signatářů znal pouze šéf rady Milan Uhde.

"Prostě většina rozhodla o tom, že těch 23 zaměstnanců žádné útoky ani cenzuru nezažilo," komentuje situaci Drtinová, která se tehdy v médiích začala volně vyjadřovat o možnosti, že by odešla.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.