Tip

Místo světových dezertů zde hosté mohou potkat spíše klenoty našich babiček, třeba klasický tvarohový dort či báječné makové řezy se švestkovou omáčkou.

Z menu

Smažené krevety se zeleninou v tempuře, wasabi majonéza      220 korun

Grilovaný filet z candáta s kukuřičnou polentou, špenátem a omáčkou z pečených paprik    430 korun

Grilované tygří krevety se spaghettami aglio olio peperoncino    360 korun

Golfové hřiště v Berouně patří k nejkrásnějším v České republice. Kolem dokola je obkroužené lesy a tudíž i výhled z klubovny, restaurace či prostorné terasy představuje unikátní kulisu, která hosty velmi příjemně a pozitivně naladí. Zvláště když je venku pěkné počasí.

Restaurace Tifannys, stejně jako celý golfový klub, brzy oslaví páté výročí a za tu dobu už si našla svou parketu, a to ve skloubení kvalitní české kuchyně s moderní evropskou a světovou nabídkou. Takže zde můžete ochutnat třeba výborná hovězí líčka i japonskou polévku miso širu. A protože golf dnes hraje spousta žen, na menu je také pestrá nabídka zajímavých salátů.

Pikantní kimči

Mezi předkrmy stojí za zkoušku obě polévky, které evokují atmosféru východní Asie, respektive Japonska a Koreje. Tradiční japonská polévka miso širu je silný rybí vývar dochucený pastou ze sójových bobů, v Tifannys je navíc podávána s mořskými plody, což ji posouvá ještě o stupeň výše. Pikantní kimči polévka zase pochází z Koreje, kimči je pálivá kvašená zelenina, která je tamním národním pokrmem.

Polévky doplňuje výborné sashimi z tuňáka a oblíbené krevety a kousky zeleniny smažené v tempuře a podávané s wasabi majonézou. Alternativou k předkrmům i k hlavním jídlům jsou vydatné saláty, připravované opět v netradiční podobě, takže třeba slavný Caesar je servírován s grilovanými kalamáry, zatímco jarní zeleninový salát s pošírovaným vejcem doplňuje pučálka, což je poněkud zapomenuté staročeské jídlo připravené z naklíčeného hrachu.

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se