Sedmačtyřicetiletá L´Wren Scottová, která oblékala řadu filmových hvězd, je mrtvá. Našla ji v pondělí ráno asistentka v jejím newyorském apartmánu. Pravděpodobně se ve svém bytě oběsila. Partnerkou zpěváka kapely Rolling Stones Micka Jaggera byla od roku 2001.

Smrt Scottové potvrdil AP policista pouze anonymně proto, že oficiálně ji může policie zveřejnit až poté, co uvědomí příbuzné. Podle policie nejevila oběšená žena známky násilí, avšak nezanechala ani dopis na rozloučenou.

Frontman skupiny Rolling Stones, která je právě na turné v Austrálii, byl podle svého prohlášení zprávou o její smrti "zcela šokován a zdrcen". Zároveň prostřednictvím své mluvčí odmítl tvrzení bulvárního deníku New York Post, že se slavný pár rozešel.

"Tento článek… je stoprocentně nepravdivý," uvedla Jaggerova mluvčí. "Je to hrozný a nepravdivý drb, který se objevil v době, která je pro Micka tak tragická."

Scottová patřila do světa hollywoodských celebrit, kam se dostala prostřednictvím své vlastní módní značky. Na červených kobercích filmových premiér a festivalů nosily její šaty například Nicole Kidmanová, Angelina Jolieová, Oprah Winfreyová či Sarah Jessica Parkerová. Měla i vlastní bižuterii či parfém.

Smrt zastihla Scottovou necelý měsíc poté, co podle Los Angeles Daily News zrušila svou účast na tradiční přehlídce Fashion Week v Londýně, údajně kvůli zpoždění výroby své kolekce.

Podle britských médií měla britská módní firma Scottové LS Fashion finanční problémy. Podle listu The Independent v roce 2012 firma prodělala 3,5 milionu liber a o rok předtím 2,5 milionu.