Trojice studentek Fakulty stavební Vysokého učení technického v Brně zvítězil v architektonické soutěži, kterou pořádá společnost Central Group společně s Českou komorou architektů. Do devátého ročníku se letos přihlásilo 11 týmů ze čtyř vysokých škol.
Soutěž má přimět budoucí projektanty, aby se zaměřili na atraktivní a užitečná témata, vyhledali vhodné lokality a přemýšleli v kontextu a zároveň si vyzkoušeli, jak probíhají skutečné architektonické soutěže.
"Porota přihlíží i k nápaditosti řešení, připouští také studie ve skutečnosti nereálné, ale umožňující rozvinout fantazii, vždy ale tak, aby struktura historického města nebyla nevratně poškozena,“ vysvětlil její předseda Zdeněk Lukeš.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.













