Trojice studentek Fakulty stavební Vysokého učení technického v Brně zvítězil v architektonické soutěži, kterou pořádá společnost Central Group společně s Českou komorou architektů. Do devátého ročníku se letos přihlásilo 11 týmů ze čtyř vysokých škol.

Soutěž má přimět budoucí projektanty, aby se zaměřili na atraktivní a užitečná témata, vyhledali vhodné lokality a přemýšleli v kontextu a zároveň si vyzkoušeli, jak probíhají skutečné architektonické soutěže.

"Porota přihlíží i k nápaditosti řešení, připouští také studie ve skutečnosti nereálné, ale umožňující rozvinout fantazii, vždy ale tak, aby struktura historického města nebyla nevratně poškozena,“ vysvětlil její předseda Zdeněk Lukeš.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se