Pokud se na Slovensku někde zrodil turistický ruch, bylo to právě ve Vysokých Tatrách. A ty se v posledních letech opět chopily naplno své historické štafety. Investice, zejména do lyžařské infrastruktury, překryly mezery, zacelily zděděné nedostatky a skokově posunuly Vysoké Tatry o několik stupňů výše.

Největší posun zaznamenala Tatranská Lomnica. Letovisko sice nabízelo lyžování, to ale bylo zcela mimo rámec dnes požadovaného komfortu: sjezdovky byly daleko, nepropojené, bez technického zasněžování. Před třemi lety se ale jakoby mávnutím proutku zhmotnily nejodvážnější vize lyžujících snílků a Tatry konečně začaly naplno využívat svého horského potenciálu i lyžařsky.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se