Pokud se na Slovensku někde zrodil turistický ruch, bylo to právě ve Vysokých Tatrách. A ty se v posledních letech opět chopily naplno své historické štafety. Investice, zejména do lyžařské infrastruktury, překryly mezery, zacelily zděděné nedostatky a skokově posunuly Vysoké Tatry o několik stupňů výše.
Největší posun zaznamenala Tatranská Lomnica. Letovisko sice nabízelo lyžování, to ale bylo zcela mimo rámec dnes požadovaného komfortu: sjezdovky byly daleko, nepropojené, bez technického zasněžování. Před třemi lety se ale jakoby mávnutím proutku zhmotnily nejodvážnější vize lyžujících snílků a Tatry konečně začaly naplno využívat svého horského potenciálu i lyžařsky.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











