Takový nápad mohla uskutečnit jen parta novinářských donů Quijotů maličko říznutých Švejkem: ve Španělsku, zemi fotbalových mistrů světa i Evropy, se rozhodli založit alternativní časopis o fotbalové kultuře a dali mu název Panenka. Když nedávno slavil druhé narozeniny, přizval si k mediálnímu třesku i svého kmotra a inspirátora Antonína Panenku.

Jé, pan Panenka!" vyjekne blonďatá dáma za odbavovací přepážkou ruzyňského letiště, když pohledem do pasu zjistí, koho má před sebou. "Mohl byste se mi prosím podepsat?" V tu chvíli se fronta pasažérů letících do Barcelony na pěkných pár minut zastaví. "Ještě jeden autogram pro Péťu Pokornýho. A ještě pro...," žadoní pracovnice. Cedule s propiskami přistrkují i její kolegové ze sousedních přepážek.

Cesta na palubě letadla pak už probíhá v příjemně nudném poklidu. Tonda vytáhne pár zmačkaných listů časopisu Křížovka a dává se do luštění. "Kdysi jsem si na cesty brával knížky, hlavně detektivky, ale nejoblíbenější kratochvílí fotbalistů byly samozřejmě karty," odpovídá na otázku, jestli křížovkám, buňkovkám a osmisměrkám propadl už v mládí. "Luštím až teď na stará kolena. A občas křížovky i sestavuji. Člověku aspoň nezakrní mozek." Poslední písmena tajenky vpisuje už nad cílem cesty.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.