Řekne-li se přímořské letovisko, většina evropských turistů si vybaví příjemné dovolené - letadla, hotely all inclusive, promenády podél pláží, luxusní restaurace, zábavní parky…

Mnozí Rusové, Poláci, ale také někteří Češi nicméně znají i trochu jiná letoviska, jako je Stará Gagra, Nový Afon či Picunda. Patřily do takzvané "sovětské riviéry" a jezdívaly se sem rekreovat dva miliony lidí ročně.

Pláže se táhnou mnoho kilometrů daleko, moře je tu čisté, klima ideální. Tato letoviska však leží na problematickém území Abcházie, gruzínské autonomní oblasti, která po válce v letech 1992-93 vyhlásila nezávislost, nicméně jako suverénní stát ji uznalo jen pár zemí.

Život je tu velmi tvrdý, jedním z mála zdrojů příjmů jsou turisté. A ti se sem v posledních letech podle všeho začínají vracet. Jak se dá v Abcházii rekreovat u moře, vyzkoušeli na vlastní kůži reportéři České televize Tomáš Vlach a Šárka Kuchtová.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.