Nynější generální ředitel firmy Tesco na Slovensku poznal Indii díky práci. Dva roky zde byl generálním ředitelem firmy Makro/METRO. Spolu se svou ženou Andreou se nepohybovali jen mezi byznysmeny, ale podívali se až na samou dřeň této barvité a rozporuplné země.

Z Indie si manželé Dlouhých oblíbili především Himaláje, dále Rajastan, Keralu, Kalkatu a Mumbai. “Pro nás Evropany je Indie v mnohém až šokující - ať už se jedná o přírodu nebo o lidi. Každá část Indie je úplně jiná, svérázná. Zajímavý je přístup lidí - jejich přátelskost, určitá bezstarostnost, vstřícnost,” vyjmenovává Martin Dlouhý své zážitky.

Svou výstavu nazvali Planeta Indie, s podtitulem Neuvěřitelně snesitelná těžkost bytí… „Ve fotografiích jsme chtěli zachytit rozmanitost země, v níž kouzlo okamžiku má přímo hmatatelný magický náboj.” Sami Indové vás svou osobností a hravým přístupem k životu dokáží v kratičké chvíli vtáhnout do centra děje,“ říká Andrea Dlouhá, která s manželem obdivuje mimo jiné fotografie Helmuta Newtona, Henriho Cartier-Bressona či Dorothey Lange.

Projekt Východ očima Západu aneb Asie hledáčkem fotoaparátu osobností světa byznysu si klade za cíl otevřít téma „East Meets West: fúze coby alternativa globalizace“ - míchání a prolínání toho nejlepšího z obou světů za účelem dosažení vyrovnanosti a dokonalosti.

Kolekce fotografií manželů Dlouhých bude v restauraci Buddha-Bar k vidění do 19. srpna 2012. Poté se výstava přesune na pražské letiště v Ruzyni (od 21. 8. do 18. 9).

Zbývá vám ještě 0 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se