Za vývojem aplikace, jejímž cílem je přivábit turisty i obyvatele Liberce a dovést je k bližšímu poznání města, stojí zdejší Technická univerzita (TUL). Docílit toho chce prostřednictvím matematických úloh, hádanek a smyšlených detektivních případů, a to přímo v centru města. Správné odpovědi se dozvíte po sejmutí QR kódu.

"Do budoucna bychom rádi připravili například téma po stopách významných osobností či rodáků," prozradil jeden z pěti iniciátorů a student TUL Radek Dobrý.

Motivací, proč se do hry zapojit, mohou být nepochybně odměny pro vítěze. "Bývají věcné. Především upomínkové předměty, v jednání jsou i zdarma vstupenky například do zoo," pokračuje Dobrý.

Radost mohou mít organizátoři her z úspěchu prvního veřejného testovaní, jež proběhlo 26. června. Zúčastnilo se jej devatenáct nadšenců a dobrovolníků i z řad zpočátku skeptických spolužáků.

QR kód

Za kolik bude možné si aplikaci stáhnout do telefonu, není zatím známo. Nejdražší doposud bylo samotné vyvinutí aplikace (zatím jen pro OS Android), na kterou částkou 25 000 korun přispělo město Liberec. Do budoucna je pro zájemce přichystáno mnoho novinek, projekt tak má potenciál být ještě zajímavější. Může například doporučit nejatraktivnější místní památky či parky.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist