Designem k prosperitě

Projekt Designem k prosperitě představuje firmy, které díky strategii inVestovat do designu získaly konkurenční výhodu, jsou úspěšné a všeobecně respektované.

Více ZDE.

Efektivita designu

První významná spolupráce TECHO s designérem Hansem Verboomem v roce 1995 přinesla firmě dvojnásobek obratu. Systém kancelářských stolů Arkus navržený Verboomem přitom tvořil 80 procent prodaných výrobků.

V roce 2011 činil obrat firmy 1,3 miliardy korun, což přesahovalo osminásobek obratu roku 1995, kdy firma poprvé začala spolupracovat s designéry.

TECHO je držitelem dvou mezinárodních cen za produktový design Red Dot Award z let 2003 a 2010, dvou cen Vynikající výrobek roku Designcentra ČR a mnoha dalších ocenění.

www.designemkprosperite.cz
www.dynamodesign.cz

Kdykoli se Lewis Hamilton a Jenson Button, jezdci formule 1, zastaví v kancelářích mateřského McLarenu ve Velké Británii, usednou do židlí či křesel od české firmy TECHO. Posezení od stejného výrobce může využívat i Wayne Rooney, hvězda anglického fotbalového klubu Manchester United, protože i interiér kanceláří jeho týmu v Británii byl vyroben a navržen v Praze.

TECHO je špičkovou společností pro vybavování komerčních interiérů i výrobu kancelářského nábytku s atraktivním designem.

"Chceme dělat věci, které budou především funkční, ale zároveň budou pěkně vypadat, budou plnit jak užitnou, tak estetickou hodnotu," vysvětluje Jiří Kejval, předseda představenstva, generální ředitel a zakladatel společnosti TECHO. Proto nepřekvapí, že výrobky této firmy se 400 zaměstnanci získaly dvě mezinárodní ocenění za design Red Dot Award. V roce 2003 to bylo za stolový systém Focus, který navrhli designéři Petr Kolář a Aleš Lapka z architektonického studia ADR. Před dvěma roky si dvojice Kolář a Lapka ocenění zopakovala za kancelářský stůl WOT, při jehož vymýšlení spolupracovala s nizozemským designérem Hansem Verboomem.

S Nizozemskem pojí nábytkářskou společnost TECHO nejedno pouto. Od roku 2008 ji stoprocentně vlastní tamní skupina Royal Ahrend NV. Už v roce 1995 navázalo TECHO první spolupráci s designérem, shodou okolností Holanďanem, Verboomem. Pro firmu navrhl systém kancelářských stolů Arkus, který jí pomohl v době krize. Do dvou let od uvedení na trhu došlo ke zdvojnásobení obratu. "Vytváříme své výrobky v duchu českého designu, který považujeme za to nejlepší, co tu bylo a na co chceme navázat. Shodou okolností je to podobné holandskému stylu," míní ředitel Jiří Kejval.

Tvarová čistota přesvědčila architektku Evu Jiřičnou

TECHO spolupracuje i s dalšími českými a zahraničními designéry, jako jsou například Jiří Pelcl, Petr Kolář, Aleš Lapka, studia Olgoj Chorchoj nebo Craig Jones. Nadčasová tvarová čistota, široké možnosti kombinací a důraz na funkční řešení přesvědčila mnohé architekty, aby TECHO přizvali k zařízení interiérů svých projektů. Například s Evou Jiřičnou spolupracovali na Tančícím domě či knihovně Univerzity Tomáše Bati. "Jiřičná dělá odvážné věci, chodí do originálních řešení. Je to člověk, který nás posunul dál," tvrdí Kejval. TECHO je příkladem firmy, která investuje do kvalitního designu svých výrobků a tento postup se jí vyplácí. Ročně dosahuje více než miliardový obrat a má 15 velkých klientů, jakými jsou třeba bankovní skupina Erste či PPF, pro niž aktuálně dělá interiér kancelářských a bankovních domů v Rusku.

Tereza Volná, Michal Richtr, Dynamo design, Marcela HonsováJak to vidí generální ředitel

 

Jiří Kejval, generální ředitel a předseda představenstva TECHO

Nehraje takovou roli, že naše výrobky vypadají jinak než jiné, ale důležité je, aby byly funkční. Ovšem funkční a ošklivý produkt je v dnešní době neprodejný. Proto platí, že dobrý design je optimálním skloubením funkce a estetiky. Přestože často využíváme zahraniční designéry, především Hanse Verbooma, vycházíme ze skvělé tradice českého designu a architektury.

Jak to vidí designeři

ADR - Aleš Lapka, Petr Kolář

Se společností TECHO spolupracujeme řadu let, začali jsme návrhy sídla firmy v Praze, později v jiných městech a zemích. Od projektů interiérů prodejen jsme se dostali k návrhům stolových systémů a sedacího nábytku. Všechny námi navržené kancelářské systémy se stále vyrábějí a úspěšně prodávají. TECHO je jednou z nejprodávanějších značek v celé Evropě. Jsme rádi, že jsme k tomu mohli přispět.

Do dvou let od představení kancelářského systému Arkus firma zvýšila obrat o 100 procent.

Techo je držitelem dvou mezinárodních cen Red Dot Award za produktový design.

Stolový systém WOT - voštinová pracovní deska umožňuje použití recyklovaného materiálu. I samotný stůl je posléze stoprocentně recyklovatelný.

Národní technická knihovna v Praze.

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně.

Stolový systém Focus.  

Foto: Techo