Ryb tu žije víc než lidí, ale turisté jsou tady víc než uctivě vítáni. Moc jich sem, na sever Běloruska, zatím cestu nenajde. "Takaja krasata!" nestydí se za city k rodné hroudě Ivan z městečka Braslav. S osmiletým Vaňuchou, jak volá na svého synka, se vydali sledovat západ slunce na nedalekou rozhlednu. Stojí na vrcholku jednoho z pahrbků, jichž tu je nepočítaně a jejichž výška stěží dosahuje 30 metrů.

Rozhled ale nabízí úchvatný: v zapadajícím slunci se lesknou oči tří desítek jezer, která pokrývají zem jako modrá krajka (celkem jich tu je na dvě stovky, pokud budeme počítat i ta nejmenší). K tomu svěží severní vítr cloumající rákosím, hejna ptáků, rybáři a sem tam ještě z komínů stoupá dým. Širé nebe propichují špičky kostelů a po silnicích rovných jako pravítko klapou kopyta koní, zapřažených do žebřiňáků.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.