Vítěz soutěže František Mádl získal originální bronzovou plaketu, prémii 100 tisíc korun a bude uveden do Síně slávy vinařství ČR zřizované v Národním vinařském centru ve Valticích. Titul může neomezeně dlouho užívat pro své marketingové účely, bude však muset uvádět, v jakém roce ocenění získala.

Vedle hlavní ceny byl dnes vyhlášen také vítěz ceny veřejnosti Vindemia publica, kterým se staly Vinné sklepy Valtice.

Vinařství roku se odlišuje od dosavadních soutěží v zemi, při nichž mezi sebou většinou jednorázově zápolí jednotlivými výrobci vybraná vína. Při soutěži je totiž posuzována celoroční práce podniku, který je navíc hodnocen podle řady kritérií.

V rámci slavnostního večera byla kromě produkce šesti finalistů představena také stovka nejlepších vín letošního ročníku Salonu vín České republiky. Salon vín ve Valticích na Břeclavsku od roku 2000 provozuje Národní vinařské centrum, které každoročně vybírá stovku nejlepších vín z celé země.

V prvním ročníku soutěže Vinařství roku zvítězila společnost Vinselekt Michlovský. Loni vyhrála firma Bohemia Sekt, která je největším českým výrobcem vína.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist