Ladislav Bašta se v pohostinství pohybuje celý život a miluje pití piva. Kvůli své zálibě se nakonec rozhodl v pražských Nuslích vedle vyhlášené restaurace U Bansethů postavit malý pivovar. Ten si za pět let svého fungování už vybudoval stálou klientelu. Nyní svůj podnik postupně rozšiřuje o další prostory.

"Hostinec U Bansethů jsem převzal na inzerát v roce 2002. Dříve to byl vyhlášený podnik, ale v té době dost upadal. Navzdory tomu chtěl tehdejší majitel dost vysoké odstupné. Párkrát jsem tam přišel a nebyla tam ani noha. Prý lidi přijdou až v pondělí nebo že je vysoké datum. No stejně ale musel to odstupné podstatně snížit, pak jsme se dohodli," popisuje své začátky u Bansethů Ladislav Bašta.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.