Je teplý, slunečný březnový den, v Květnici, satelitním městečku u Prahy, to ale vypadá jako po vymření. Jen tu a tam se v dálce mihne maminka s kočárkem nebo pejskař.

„Věděli jsme, že tady není školka ani škola, ale když jsme tu chtěli koupit pozemek, bývalé zastupitelstvo obce nám tvrdilo, že to tady během několika let bude,“ vzpomíná Eva Kohoutková, která se do Květnice přistěhovala s rodinou před dvěma a půl roku.

„Ze začátku jsme školu nebo školku ještě nepotřebovali a byli jsme smířeni s tím, že budeme hodně jezdit autem. Teď to na nás ale doléhá a museli jsme koupit druhý vůz. Dojíždíme i k obvodnímu a dětskému doktorovi. Vypadá to, že budeme doživotní taxikáři,“ povzdechne si mladá maminka, když opouštíme starou náves Květnice a zatáčíme do nové satelitní zástavby.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.