"Musíš tak, tak a tak. Takhle to vypadá blbě, to jsou takový křidýlka. A o dva centimetry rozšířit na obě strany.“ V ateliéru designu oděvu a obuvi na pražské Vysoké škole uměleckoprůmyslové je i večer rušno. Budoucí módní návrháři totiž dokončují své klauzurní práce. Na jejich snažení dohlíží oděvní designérka Liběna Rochová.

„To, co bych ráda naučila studenty, je myšlení v oděvní formě. Musí se naučit cítit ve 3D, oděv je totiž socha v pohybu a prostorové myšlení je důležité,“ říká designérka. Podle Rochové pouze krásná skica ke krásnému oděvu nestačí. Teprve „sochání“ látky vám ukáže více cest, kterými při tvorbě oděvu postupovat.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.