Jan P. Muchow
hudebník a skladatel

Nejvýraznější z nastupující generace pro mě je zpěvačka Sára Vondrášková a její projekt Never Sol. Nejen, že fantasticky zpívá, ale je také výborná skladatelka. Její písně oscilují někde mezi Bat For Lashes, St. Vincent a Shirley Bassey. Prostě přesně ten druh hudby, který má v České republice na růžích ustláno, takže jsem sám zvědav, Jak moc o ní bude slyšet. Její talent si to určitě zaslouží.
A ještě, jako malý bonus, bych si velmi přál, aby se skupině Charlie Straight podařilo výrazně prorazit v zahraničí. Český obzor už dávno přerostli. Teď jde jen o to, aby dostali venku šanci. Protože to je kapela světového formátu.

Jaromír Honzák
kontrabasista a skladatel

Rozhodně je již slyšet výrazný hlas saxofonisty, skladatele a aranžéra Luboše Soukupa, absolventa Voš jazz při Konzervatoři Jaroslava Ježka, který nyní studuje v Kodani. V Praze jsme ho měli možnost nedávno slyšet v paláci Akropolis s jeho dánským kvartetem nebo v Jazz Docku s jeho českou formací Points Oktet (případně Points Quartet). Luboš je výjimečný talent a seriózní a motivovaný vrahmuzikant, jehož hlas bude stále více nepřeslechnutelný.
Mým druhým tipem je Vít Křišťan, pianista a skladatel, absolvent Konzervatoře Jaroslava Ježka, nyní rovněž studující v Dánsku. Jeden z muzikantů přesahující žánry a přinášející svěží hráčský i kompoziční vklad do současné hudby. V Praze jsme jej slyšeli v duu se slavným dánským basistou Bo Stiefem a průběžně můžeme slyšet jeho české trio.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.