V první desítce nejprodávanějších próz v českých knihkupectvích se drží romány Zeptej se táty Jana Balabána a Nebe nemá dno Hany Andronikovy, které se ucházejí o Magnesii Literu.

Dva české romány nominované v prozaické kategorii knižních cen Magnesia Litera se drží v první desítce žebříčku bestsellerů, který sestavuje Svaz českých knihkupců a nakladatelů.

Jedná se o posmrtně vydaný román Jana Balabána Zeptej se táty, který se již stal Knihou roku Lidových novin a jenž pojednává o snaze vyrovnat se se smrtí otce.

Druhým úspěšným titulem pak je román Nebe nemá dno Hany Andronikovy, jímž se autorka po osmileté odmlce vrátila do české literatury a který vypráví příběh ženy, snažící se vypořádat s tím, že její tělo bylo napadeno zákeřnou chorobou.

Aktuální žebříček, do něhož poslalo údaje 75 knihkupectví, ovšem neuvádí počty prodaných výtisků knih.

O tom, který z románů letos získá cenu Litera za prózu, se rozhodne 10. dubna na slavnostním předání knižních cen Magnesia Litera.

Dále jsou v prozaické kategorii nominovány tyto romány: Pravidla směšného chování Emila Hakla, Sidra Noach Davida Jana Novotného, Vrač Martina Ryšavého a Strážci občanského dobra Petry Hůlové.

Titul Kniha roku Magnesia Litera dosud z české prózy získal pouze v roce 2005 Jan Novák za román Zatím dobrý – Mašínovi a největší příběh studené války a vloni Petra Soukupová za soubor tří povídek s názvem Zmizet.