Estonci sami vzhlíží víc ke Skandinávii a Německu než k ruským sousedům, které mají nejenom na východní hranici. Etničtí Rusové totiž tvoří víc než třetinu obyvatel hlavního města. Důvody jsou jednoduché. Vždyť samotné jméno Tallinn se překládá jako "dánský hrad" nebo "dánské město".

Od počátku třináctého století toto město, stejně jako většina dnešního Estonska, patřilo pod dánskou korunu. Do roku 1700 se ve vládě vystřídali i Řád německých rytířů, rytíři livonského řádu a Švédové. Teprve od roku 1710 zde začali panovat východní sousedé. Ve středověku byl Tallinn bohatým hanzovním městem a z této doby také pochází většina středověkých památek, kterých je zde několikrát víc než třeba v Praze.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.