Eminem boduje

Nejvíce nominací na prestižní americkou cenu Grammy za letošní rok získal americký rapper Eminem. O zlaté gramofony bude bojovat v deseti kategoriích. Jeho song Love the Way You Lie má například šanci získat cenu pro nejlepší píseň. Emimem je také nominován v kategorii album roku.

Dalším velkým favoritem je i country skupina Lady Antebellum, která má s písní Need You Now naději zabodovat hned v šesti kategoriích, včetně tří nejvýznamnějších.

V kategorii píseň roku budou kromě již uvedených kandidátů soutěžit také rapper Cee Lo s písní (Expletive) You, country zpěvačka Miranda Lambertová se skladbou The House That Built Me nebo kapela Ray LaMontagne se songem Beg Steal Or Borrow.

O titul objev roku budou usilovat například kanadský zpěvák Justin Bieber či rapper Drake.

Ceny Grammy se udělují ve více než stovce kategorií od rapu, folku, gospelu po jazz, klasickou hudbu a mluvené slovo. Hlasují v nich odborníci působící v hudebním průmyslu sdružení v Národní akademii nahrávacích umění a věd (NARAS).

Ceremoniál 53. ročníku udílení hudebních cen Grammy se uskuteční v sobotu 13. února 2011. Slavnostní večer odehrávající se v losangeleském Staples Center bude živě vysílat televize CBS.