Poštovní spořitelna spustila novou službu - nabízí možnost uzavřít cestovní pojištění prostřednictvím svých bankomatů. Pojistit se u těcho bankomatů mohou i zákazníci ostatních bank. Službu spořitelna provozuje ve spolupráci s ČSOB Pojišťovnou.

"Podle dlouhodobých statistik si pojištění lidé nejčastěji sjednávají on-line ve čtvrtek a v pátek, tedy těsně před víkendovým odjezdem na dovolenou," říká Petr Kleiner, ředitel marketingu a přímého prodeje ČSOB Pojišťovny. Vedle internetu tak bankomaty nabízejí možnost uzavřít pojištění skutečně až na poslední chvíli.

"Zájemci o pojištění si mohou na stránkách www.postovnisporitelna.cz zjistit, který bankomat uzavření pojistky nabízí. Služba je navíc určena i pro ty, kdo nejsou klienty Poštovní spořitelny. Pojištění si tak může sjednat každý, a to třeba i při samotné cestě na dovolenou," uvedl Tomáš Basista, manažer marketingu Poštovní spořitelny.

U bankomatu je možné pojistit se hned od následujícího dne, peníze se strhnou z vašeho účtu. Jako doklad o uzavření pojistky slouží stvrzenka, kterou bankomat vydá.

Pojištění platí pro Evropu, Tunisko, Turecko, Kanárské ostrovy, Egypt, Izrael a Maroko a kromě pojištění léčebných výloh je možné se pojistit i pro případ úrazu a odpovědnosti za škodu.

Příklad: Kolik stojí úraz

Chlapec skákal v Chorvatsku ze skály do moře. Předem si neprohlédl místo dopadu a došlo k vážnému zranění, které si vyžádalo leteckou přepravu do nemocnice. Po třech dnech hospitalizace a operačním zákroku mohl být převezen zpět do ČR.