Jan Kraus končí v České televizi. Mluvčí ČT Ladislav Šticha uvedl pro iHNed.cz, že televize sice Krausovi nabídla smlouvu na druhé pololetí tohoto roku, ale moderátor jednou větou oznámil, že v pořadu Uvolněte se, prosím pokračovat nebude.

ČT mu podle Štichy nabídla prodloužení smlouvy za stejných podmínek. "Narozdíl od předchozích let neproběhlo žádné osobní jednání. Reakce od pana Krause přicházely elektronickou poštou," řekl dále tiskový mluvčí ČT.

Nynější smlouva s Krausem končí v červnu, kdy bude také odvysílán poslední díl pořadu.

Kraus měl kvůli své talk show několikrát s vedením televize spory. Kvůli nim podle svých slov dokonce loni na podzim rezignoval na funkci předsedy Českého filmového a televizního svazu (FITES).

Obával se toho, že by se tyto spory mohly přenášet i na FITES.

Kraus se krátce předtím dostal do sporů s Radou České televize kvůli dílu, ve kterém byla hostem zpěvačka Helena Vondráčková.

Tu Kraus nechal podle radního Josefa Pavlaty bez přerušení mluvit o jejím sporu se zpěvačkou Martou Kubišovou, aniž by dal kvůli vyváženosti prostor k vyjádření druhé straně.

Uvolněte se, prosím s Kateřinou Jacques (text pokračuje pod videem)

Proti tomu se Kraus v několika médiích ohradil s tím, že Uvolněte se, prosím není zpravodajský ani publicistický pořad.

V srpnu si zase Kraus stěžoval, že ČT nechce reprízovat z politických důvodů díl s poslankyní zelených Kateřinou Jacques, kde ji zaskočila otázka, co je to biomasa.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist