Mnoho z nás asi dobře zná ty stresové situace při balení zavazadel na dovolenou. Se značným úsilím dopravíme svá těžká zavazadla z domova na letiště a pomalu je suneme frontou v odbavovací hale. Když konečně přijdeme na řadu, tak se navíc někdy ještě ukáže, že náš kufr má pár kilo přes povolenou váhu a musíme zaplatit poplatek. Když v cíli vystoupíme, zjistíme, že náš kufr nedorazil. A právě těmto stresovým a nepohodlným situacím hodlá předcházet kanadská podnikatelka Catharine MacIntosh se svou novou firmou Zerobaggage ("nulová zavazadla").

Koncept je jednoduchý

Pokud bude vaše destinace na seznamu partnerských měst firmy Zerobaggage, budete moci cestovat pouze s příručním zavazadlem a oblečení si pronajmout z on-line katalogu. Až dorazíte do cíle, objednané oblečení na vás bude už čekat v hotelu. Pronajmout si můžete jak oblečení zcela nové - na týden za 25 % jeho kupní ceny, tak i oblečení obnošené, a to za 15 % jeho kupní ceny, rovněž za týden. Záleží zcela na vás, na jakou dobu si oblečení objednáte - od jednoho dne až po několik měsíců. Jak to bude s cenou při různých dobách pronájmu, ale společnost teprve dolaďuje.

Navíc, pokud do stejné destinace létáte třeba každý druhý týden, společnost Zerobaggage tam bude váš vlastní oblíbený oblek skladovat tak, abyste s ním nemuseli neustále létat sem a tam. Služba by se měla rozjet během příštího roku, a to nejprve v kanadském Torontu a na australském Zlatém pobřeží. Destinace v Evropě a Asii budou prý následovat.

Podle Asociace českých cestovních kanceláří a agentur jde o docela dobrý nápad v době, kdy chtějí některé nízkonákladové letecké společnosti začít účtovat každé kilo zavazadla, které vezeme s sebou.

Více informací zde