Mezinárodní letecká přehlídka CIAF, která patří mezi prestižní akce tohoto druhu v Evropě, se po šesti letech vrací z Brna na letiště do Hradce Králové. Podle pořadatelské agentury Czech Airshow Agency se největší prezentace letecké techniky v České republice - Czech International Air Fest zúčastní letectva z různých koutů světa. Rozpočet 16. ročníku letošního CIAFu dosáhne 16 milionů korun, pořadatelům přispěje hradecká radnice i Královéhradecký kraj.

Pětihodinový program každý den

Letiště v Hradci Králové bude v sobotu i v neděli pro veřejnost otevřené od 8:00 do 19:00 hodin, každý den je připraven zhruba pětihodinový program. Návštěvníci si budou moci prohlédnout letadla na zemi i sledovat průlety a různé ukázky akcí ve vzduchu. Naše armáda vedle statiky předvede například průlety gripenů, úder na pohyblivý cíl ( L-159 ALCA), výsadek (Mi-171š), ukázku hasebních prací (W3A Sokol) a další.

Poprvé se v České republice představí například akrobatická skupina Jordanian falcons na pětici letadel Extra 300, k vidění budou letadla britské armády Harrier GR9, Tornado GR4, ale i stroje z dalších zemí. Vedle bojových letadel a akrobatických skupin návštěvníci na hradeckém letišti uvidí velké dopravní stroje, například C 130 Herkules belgického letectva či americký KC 135.

Dospělí za vstupné zaplatí 300 korun, děti do 15 let mají vstup zdarma. Více informací na www.airshow.cz.