Cestující karlovarského letiště mohou od včerejšího dne již užívat novou halu. I když zbývají některé dokončovací práce, Úřad pro civilní letectví souhlasil s takzvaným předčasným užíváním terminálu. Definitivně by měla být moderní hala i s terénními a sadovými úpravami hotova do 30. 4. 2009.

Kapacita letiště vzroste

Hala má futuristickou konstrukci připomínající trup letadla bez křídel. Loni v květnu skončila na letišti také modernizace staré haly, jež vyžadovala úpravy po vstupu Česka do schengenského prostoru. Tato stavba stála kolem 56 milionů korun. Po dokončení nového terminálu dokáže karlovarské letiště odbavit až půl milionu cestujících za rok. Mezi největší letecké společnosti, které karlovarské letiště nyní využívají, patří tuzemská ČSA a ruský Aeroflot.

Čtěte více

V loňském roce letiště zaznamenalo rekordní počet cestujících. Odbaveno bylo 70.620 cestujících (údaj bez tranzitních cestujících), z toho na pravidelných linkách 61.036 cestujících a v nepravidelné dopravě (zejména na charterových letech pro cestovní kanceláře) 9584 cestujících. Tranzitních cestujících letiště evidovalo 11.100, takže počet všech cestujících na letišti Karlovy Vary dosáhl v roce 2008 hodnoty 81.720, což je oproti roku 2007 nárůst o 26,4%.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist