V lednickém parku byla včera na vodu spuštěna nová výletní loď Morava. Slavnostní křest proběhne 28. června u Janohradu. Zámeckou Dyji již brázdí Hans Adam, Arnoštek a od loňského roku výletní lodě Lednice a Thaya. Romantické plavby jsou provázeny výkladem o historii a zajímavostech zámku i jeho okolí. Lodě vyplouvají každých 20 až 30 minut mezi zámkem a minaretem, každou celou hodinu mezi minaretem a Janohradem.

Čtěte více

Morava bude vozit turisty i jejich kola

Lednice_mTřináct metrů dlouhé plavidlo pro 32 lidí je tzv. cyklolodí, pojme pasažéry i s jejich koly. Okolí zámku i kraj jižní Moravy je ideálním místem k jízdě na kole, vede zde několik cyklostezek a cyklisté jistě tuto službu uvítají. Loni se na projížďku lodí po zámeckém parku vydalo 35 tisíc lidí, o deset procent více než v roce předchozím.

Lednicko-valtický areál  

Lednice, která je součástí Lednicko-valtického areálu, zapsaného v roce 1996 do seznamu památek UNESCO, patří k nejvyhledávanějším památkám v Česku. Celá krajinná památková zóna o rozloze přes 200 km² je jedním z největších člověkem koncepčně upravených areálů v Evropě, který vznikal od 17. až do 20. století na panství rodu Lichtenštejnů. Úpravy vycházely ze zvyklostí uplatňovaných v anglických parcích. Vedle zámku a parku lze navštívit tropický skleník, minaret a Janův hrad.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist