Prosklená budova za 100 milionů eur bude stát v Buloňském lesíku v západní části města, se stavbou se začne pravděpodobně v příštím roce.

Projekt financuje nadace Louis Vuitton Foundation for Creation. Podle jejího zástupce Arnaulta má muzeum vypadat "spíše jako oblak než jako stavba", autor projektu totiž chce budovu navrhnout jako maximálně průhledný objekt, v němž bude vnějšek splývat s vnitřkem.

"Stavět v zeleni pevný, formální objekt se mi zdálo nepatřičné," komentoval to Gehry.

Galerie, kde budou k vidění například díla Pabla Picassa, Marka Rothka, Damiena Hirsta nebo Jeana Dubuffeta, má lákat nejen svými sbírkami, ale i sama o sobě - svou architekturou. Měla by tak napodobit jiný úspěšný projekt Franka Gehryho - Guggenheimovo muzeum ve španělském Bilbau, které bylo otevřeno v roce 1997.

77letý architekt Gehry pochází z Kanady, ale dlouhodobě žije a pracuje ve Spojených státech. Proslavil se mimo jiné návrhy muzeí, spolu s Vladem Miluničem jsou autory projektu Tančícího domu v Praze. V roce 1989 získal nejvýznamnější mezinárodní architektonické ocenění - Pritzkerovu cenu.