Porcelánový dvaatřiceticentimetrový kornout točené zmrzliny obohatí sbírku cen, které si odnesou tvůrci filmů z letošní Letní filmové školy v Uherském Hradišti. Vystřídá tak sošku hubeného "ptáka Klováka", kterou Asociace českých filmových kritiků (AČFK) oceňovala filmaře už od 90. let minulého století.

Zmrzlina bude uložena v krabici s kulatým otvorem uprostřed víka, které slouží k zasazení kornoutu. Konkrétní barevné provedení se bude měnit v závislosti na celkové grafice daného ročníku.

"Film má mnoho příchutí," vysvětlili inspiraci studenti Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze Adam Tureček a Štěpán Malovec, kteří trofej společně vytvořili. Oba se začínají řadit k úspěšným designérům.

Tureček je mimo jiné držitelem první ceny EDIDA Design 2011. Malovec se nedávno stal grafickým designérem roku 2013 za vizuální styl pro UMPRUM.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 50 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.