Elektronika, auta a sushi. To jsou asi tři největší vývozní artikly současného Japonska. Všem třem se daří i u nás, i když alespoň u toho posledního si často necháme příliš mnoho líbit. Pojďte s námi cestovat za sushi.

Nejdříve do Japonska, kde je sushi doma. Samozřejmě. Co mají nejraději? „Především čerstvé ryby a těch mají stálý přísun,“ říká Marek Hora, český šéfkuchař, který se sushi učil dělat v Japonsku a dnes je v tomto umění tak dobrý, že je členem nadnárodního týmu, který po světě reprezentuje sushi jménem japonské sushi asociace.

A tak za tuňáka, jehož cenu šroubuje vzhůru nedostatek ryb způsobený mimo jiné i celosvětovou oblibou sushi, dokážou zaplatit víc než kterýkoli národ na světě. Poslední rekord padl letos v lednu. Tehdy se za rekordních 155,4 milionu jenů (asi 34,3 milionu Kč) prodala ryba o váze 222 kilogramů. To je skoro trojnásobek dosavadního rekordu, který je teprve z loňska. „Celý skončil jako sushi nebo sashimi,“ říká Marek Hora. „Jen Japonec dokáže podle vzhledu ploutví a řady dalších věcí odhadnout, jak bude ryba dobrá.“

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.