Ležel jsem na břiše a obličej se zavřenýma očima jsem měl zabořen do tenkého spacáku. Po probdělé noci strávené na jakémsi studeném schodišti městského muzea jsem k ránu konečně usnul. A pak jsem najednou pocítil, co to znamená, když se řekne šestý smysl anebo instinkt. Věděl jsem, že tu nejsem sám. Za úplného ticha jsem se otočil na bok, zvedl hlavu a otevřel oči. Ze vzdálenosti deseti centimetrů jsem hleděl do lesklých očí německého ovčáka a v nose ucítil zápach jeho vlhkého dechu.

Nevím, jak dlouho ten okamžik trval. Pro mne to byla věčnost, ve které jsem se loučil se životem a také čekal, kdy mě ta obluda sežere. Zavrčel a odhalil zuby. Teď mě zakousne, blesklo mi hlavou, ale nebyl jsem schopen pohybu, natož obrany. Pak kdosi zavolal cizím jazykem úsečnou větu, v níž byl ukryt příkaz, že mne má nechat být, a on naštěstí uposlechl a odběhl. Ani nevíte, jak jsem si oddechl. Právě tehdy jsem se podruhé narodil. Bylo mi třiadvacet, a tak jsem dnes možná právě o tenhle počet let mladší, než ukazuje můj rodný list.

Ale abyste tomu začali rozumět. Byl jsem právě na nádherné cestě po Beneluxu a jako studentovi mi peníze na bydlení došly velmi rychle. Kvůli tomu jsem jezdil stopem a spal ve spacáku, kde se dalo. Konec této věty bude znít honosněji, než jaká byla tehdejší realita, ale já si tehdy plnil své sny.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.