Na závěr nedělní podvečerní procházky po Hradčanech se Gourmetguru usadil v Klášterním pivovaru Strahov. Pivo Sv. Norbert, které tu čepují, patří mezi jeho oblíbené, ačkoli cena úplně milá není. Po předchozích dobrých zkušenostech zvolil Norberta tmavého, hutné a silnější pivo, které svoje jméno dostalo po zakladateli řádu premonstrátů. Jehož ostatky leží přímo v klášterním areálu, v nedaleké bazilice Nanebevzetí panny Marie. 

Pivovar provozuje Aleš Kocvera, kterému prostor pronajímá vlastník kláštera, Královská kanonie premonstrátů. Objekt slouží svému původnímu účelu od roku 2001. Tehdy ho společnost Lev CZ otevřela po rozsáhlé rekonstrukci, předtím sloužil téměř sto let jako hospodářské stavení.

Když sem Gourmetguru v únorovém podvečeru zavítal, byl pivovarský výčep zaplněn zhruba ze třetiny, z velké části cizinci. Skupina Rusů si pochutnávala na Pivovarském talíři, tedy hovězí šunce v pepři, šunce od kosti, uzeném boku a klobáse. Parta mladých Američanů usazená nedaleko pípy se zjevně rozhodla vyzkoušet všechny varianty sv. Norberta. Asijský pár si zase objednal obrovské pečené vepřové koleno a s chutí k němu upíjel jantarového Norberta.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 40 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.