Rabín si založil webový obchod s erotickými pomůckami - Ilustrační foto.
Foto: Shutterstock
Pro ultraortodoxní židy jsou sexuální motivy zcela tabuizované. Rabín Natan Alexander se proto rozhodl založit speciální obchod se sexuálními hračkami, které neporušují zásady jeho náboženství. "Obchod se sexuálními hračkami, které by Bůh schválil" nabízí asi dvě stě různých pomůcek.

Čtyřiatřicetiletý rabín Natan Alexander žije v osadě na Západním břehu. Jako žid musí dodržovat jistá náboženská pravidla a právě kvůli nim se rozhodl založit speciální stránky na prodej sexuálních pomůcek, které jsou podle jeho náboženství košer. Upozornil na to zpravodajský server Bloomberg.

To, co je pro jiné běžné, je pro ultraortodoxní židy zcela nemyslitelné. Fyzický kontakt mezi svobodným mužem a ženou je pro ně zcela zakázaný. A nejen to, v ortodoxní židovské kultuře je nepřípustné jakékoliv vyobrazení nahých žen, nebo dokonce sexuálních motivů. Dokonce ani slavný řetězec Victoria's Secret, který prodává dámské spodní prádlo, nemůže své katalogy pravověrným židům nabízet.

Sex je tabuizován a nanejvýš o něm mohou diskutovat partneři mezi sebou, případně s rabínem. Proto se Alexander rozhodl, že vytvoří speciální stránky, na kterých nabídne pomůcky pro zlepšení sexuální rozkoše tak, aby bylo podle jeho náboženství vše v pořádku. "Bylo mi řečeno, že lidé něco takového opravdu potřebují," řekl rabín a židovský pedagog Natan Alexander.

A tak jeho internetové stránky BeBetter2gether pod heslem "Obchod se sexuálními hračkami, které by Bůh schválil" nabízí pomůcky, na jejichž obalech nenajdete pikantní jazyk ani vulgární obrázky. Rabín prodává asi dvě stě druhů zboží. Všechny produkty přitom prochází Alexandrovým schválením a rabín zdůrazňuje, že své stránky vytvořil proto, aby tím zlepšil kvalitu manželského života.

Rabínově snažení hrají do karet i ekonomické ukazatele. Jak upozorňuje Bloomberg, v globálu lidé za nejrůznější erotické pomůcky utratí skoro 23 miliard dolarů (asi 560 miliard korun) ročně a do roku 2019 se má tato částka ještě o dalších deset miliard dolarů navýšit. Izraelská ultraortodoxní komunita je navíc významným a rostoucím trhem. Tvoří totiž asi jedenáct procent celkové populace v zemi.